Ekologiczna urna Mare – Jasnoniebieska
Ekologiczna urna Mare – Jasnoniebieska
Ekologiczna urna Mare
ma powierzchnię w jasnoniebieskim kolorze. Model Mare został zaprojektowany specjalnie do złożenia w wodzie, na przykład podczas rozsypania lub złożenia prochów w morzu. Po umieszczeniu w wodzie urna stopniowo się rozpada i umożliwia naturalne uwolnienie prochów do środowiska morskiego, gdzie cały materiał następnie ekologicznie się rozpuszcza. Ten sposób ostatniego pożegnania jest bardzo przyjazny dla natury i jednocześnie symbolicznie łączy pamięć o zmarłym z naturalnym cyklem przyrody.
Czym są „ekologiczne urny” i jakie są ich zalety?
Szacunek i odpowiedzialność wobec środowiska naturalnego są bardzo ważną częścią naszej działalności. Urny są produkowane z materiału ARBOFORM®, którego głównymi składnikami są lignina (ok. 30%), celuloza (ok. 60%) oraz naturalne dodatki. Urny te są w 100% biodegradowalne w ziemi, a jednocześnie bardzo trwałe w suchym środowisku. Jeśli więc urna zostanie umieszczona gdziekolwiek indziej niż w ziemi, pozostanie nienaruszona. Po umieszczeniu w ziemi zaczyna się powoli rozkładać i przekształcać w wodę, dwutlenek węgla oraz próchnicę. (Rozkład urny rozpoczyna się po około roku w ziemi i trwa ok. 5 lat do całkowitego rozłożenia.)
Zalety:
- Przyjazne dla środowiska
- Wykonane z odnawialnych surowców
- W suchym środowisku pozostaje nienaruszona
- Szeroka oferta

| Materiał | Celuloza |
|---|---|
| Kolor | Niebieska |
| Rodzaj dekoru | Bez motywu |
| Motyw | Bez niczego |
| Wysokość | 28 cm |
| Szerokość / średnica | 21 cm |
| Waga | 0,6 kg |
| Objętość | 4,0 l |
| Można włożyć urzędową wkładkę | ✔ |



